Naviják AWA-S CRAIG NEIL ANTEGA RUNNER 5500 WORM SHAFT 7+1BB 2 ALU SPOOLS

CRAIG NEIL ANTEGA RUNNER 5500 WORM SHAFT 7+1BB 2 ALU SPOOLS
Obrázek
2 499 Kč 2 065 Kč bez DPH
Cena po registraci:2 374 Kč s DPH
Není skladem
Osobně v prodejněihned
Přepravní společnostíúterý 23.7
Kód021-22-500VýrobceAWA'S
  • dokonalá spolehlivost
  • vysoká robustnost a spolehlivost všech převodů a součástek
  • ideální navíjení vlasce
  • maximálně spolehlivá a citlivá brzda
  • dostatečná kapacita vlasce při nahazování ale i při vyvážení
  • jednoduchá obsluha a minimální údržba
  • 7+1 titanovonitridových ložisek s nerezavějící úpravou a TNS

Jako jeden z mála v této cenové hladině má křížové navíjení vlasce pomocí kuličkového oscilačního hřídele. Toto najdete pouze u velmi drahých a luxusních navijáků. Díky tomu se vlasec dokonale ukládá na cívku a nezařezává se do hlubších vrstev na cívce při zdolávání velkých ryb. Toto křížové navíjení je velmi důležité a takřka nepostradatelné pro ty, kteří potřebují dokonale přesné a maximálně dlouhé hody. Mají záruku, že je vlasec vždy dokonale navinut a připraven se precizně odvíjet při hodu. Dvě kované a soustružené kovové cívky jsou osazeny extra velkými brzdovými lamelami, které umožňují optimální nastavení brzdy. Krok brzdy je zkrácen na 360 stupňů – jedno otočení, což oceníte při zdolávání velmi bojovných ryb. Výhoda takto citlivé brzdy je v tom, že si okamžitě a průběžně můžete seřizovat brzdu dle momentálního tahu ryby. U dlouhých a necitlivých brzd musíte několikrát otáčet brzdou než ji dotáhnete či povolíte. Seřizování brzdy se provádí robustním ocelových úchytem, který velmi dobře padne do prstů a neklouže ani v případě ušpiněných prstů od krmení nebo ztuhlých chladem.

Cívky jsou opatřeny bushing systémem, což je systém grafitových podložek, kterými si můžeme měnit kapacitu cívky. Nasazuje se na prázdné jádro cívky a pomocí západky a kloubu se jednoduše zacvakne a je hotovo. Odpadá tím podmotávání vlasce. Další výhodou tohoto systému je, že je ideálně hladký a rovný a paralelně navíjený vlasec se dokonale ukládá na cívku, což je základ dalekých a přesných hodů. Další vychytávkou navijáku ANTEGA jsou silikonové stěrací kartáčky, které zamezují spadávání vlasce pod cívku. Toto ocení hlavně rybáři lovící v noci, kdy je toto neocenitelná pomůcka. Cívka je opatřena ve spodní části lemem, který v horní úvrati dosedá na kartáčky a brání spadnutí vlasce.

Dutý překlapěč a protiskrutová rolnička je samozřejmostí, stejně tak jako čtyřbodový vypínací systém volnoběžné brzdy. Mechanické ovládání a vypínání brzdy je pomocí ocelové páčky. Ocelová kovaná klička je zakončena masivním dobře padnoucím držátkem.

Převodový poměr 4,9:1 řadí naviják k rychlejším navijákům. To obzvláště oceníte při lovení na velké vzdálenosti, špatném počasí a při zarostlém dně, kdy většinou při rychlejším stáčení se Váš systém odlepí od dna a je tažen ve vodě či na hladině. O kvalitě a zpracování celého převodového mechanizmu svědčí to, že i když je poměrně rychlý převod, tak stáčení 100-200 g zátěží je překvapivě lehké a snadné. To platí i při urputných soubojích při zdolávání trofejních ryb.

Kapacita cívky:

  • 0,25 mm – 650 m, s busing systémem 350 m

 

  • 0,30 je 450 m/280 m

 

Tyto obrovské kapacity jsou dostatečné i pro nejnáročnější zákazníky, kteří vyvážejí nástrahy na extrémní vzdálenosti.

 

 

VýrobceAWA'S
Popis
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše